Ozonowanie

Rekuperacja nie jest jedynym obszarem naszej działalności. Z względu na zróżnicowane i obszerne potrzeby naszych Klientów, w roku 2010 poszerzyliśmy zakres świadczonych usług o oczyszczanie powietrza przy użyciu ozonu. Efektem naszych działań w zakresie ozonowania jest usunięcie z przykładowych budynków niepożądanych zapachów, alergenów, bakterii, pleśni i grzybów oraz ogólne odświeżenie przestrzeni. Technologia przez nas stosowana jest innowacyjna, czysta ekologicznie, skuteczna i całkowicie bezpieczna dla ludzi.

Właściwości ozonu znane są od dawna – jest to silny utleniacz o właściwościach bakteriobójczych, który stosowany jest w celu odkażania w przemyśle spożywczym, usuwania nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń chemicznych, odkażania wody, dezynfekcji oraz deakaryzacji pomieszczeń. W rzeczywistości, nie ma mikroorganizmów, które byłyby odporne na działanie tego wysokoaktywnego gazu. Zastosowanie tego utleniacza pomaga wyelimować z powietrza mikroorganizmy szkodliwe dla zdrowia ludzi, w szczególności dla dzieci i alergików.

Za pomocą specjalistycznych urządzeń oferujemy ozonowanie w zakresie:

 • sterylizowania mieszkań polega na zwalczaniu alergenów i drobnoustrojów z pomieszczeń użytkowych oraz mebli tapicerowanych i innych elementów wykonanych z tkanin,
 • usuwania zapachów w biurach, zakładach pracy, takich jak warsztaty, magazyny, a także obiektach gastronomicznych – barach, pizzeriach, smażalniach i innych miejscach,
 • odkażania miejsc po wystąpieniu:
  • pożaru – ma na celu zneutralizowane zapachu spalenizny,
  • zalaniu – również usunięcie zapachu stęchlizny,
  • prac remontowych – pozbycie się zapachu świeżej farby; szeroko pojmowane odświeżenie powietrza,
  • czyszczenia systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w lokalach mieszkalnych i użytkowych zwalczenie pleśni i grzybów (oczyszczenie kanałów nawiewnych w znacznym stopniu zmniejsza pojawienie się groźnej bakterii Legionellozy); czyszczenie gruntowych wymienników ciepła i układów wentylacji mechanicznej – optymalnie powinno czyścić się instalację wentylacyjną raz na 3 lata, a klimatyzacyjną raz na 2 lata;
  • dezynfekcji pojazdów zwalczanie mikroorganizmów, będących przyczyną niemiłych zapachów w pojazdach i mających negatywny wpływ na zdrowie ludzi; ozonowanie pojazdu oczyści też jego wnętrze z innych przykrych zapachów (związanych z przewozem artykułów wydzielających specyficzną woń, zwierząt, tytoniu lub stęchlizny) i pozostawi czyste kanały klimatyzacyjne oraz wentylacyjne.
  Podsumowując:
  • ozonowanie wpłynie korzystnie na zdrowie osób przebywających w swoich mieszkaniach, czy innych miejscach (zakładach pracy, pojazdach)
  • polepszy funkcjonowanie takich systemów jak wentylacja oraz klimatyzacja
  • usprawni działanie urządzeń umożliwiających odzysk ciepła (rekuperatory)
  Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z naszą ofertą, przygotowaną przez specjalistów. Zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby we Wrocławiu – czeka tu na Państwa grupa doświadczonych specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na każde, nurtujące Państwa pytania.