Rekuperacja Wrocław – jak szybko zamówić.

Rekuperacja we Wrocławiu – Czy to zdaje egzamin ?

Wiadomym jest, że każdy zadaje sobie pytanie czy dana inwestycja się zwraca. Rekuperacja jest na pewno i zdecydowanie inwestycją. Jednak czy będzie ona dobrze wykonana oraz czy będzie się nam zwracać, zależy tylko od tego kogo wybierzemy do wykonania tej z pozoru prostej pracy jak również jaki system wybierzemy. Bardzo dużo zależy też od wyboru urządzenia.

Jaki rekuperator wybrać

W obecnym czasie na rynku jest masa producentów zagranicznych jak i naszych krajowych. Zatem co wybrać z tak dużego asortymentu? Odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna. Przede wszystkim musimy dobrać „wielkość” urządzenia do kubatury naszego domu/lokalu. Jak to zrobić i jak prawidłowo dobrać urządzenie, napiszemy w kolejnym artykule na ten temat. Zatem jeśli nasz wykonawca czy też sami dobraliśmy sobie wydajność rekuperatora, musimy określić ile chcemy wydać na nasz rekuperator.

Central wentylacyjnych jak wcześniej wspomnieliśmy jest mnóstwo. My skupimy się w tym artykule na rekuperatorach naszych rodzimych producentów. Weźmiemy pod uwagę 2 firmy które wg nas liczą się na naszym rynku.

1. Thesslagreen

Producent z Krakowa ( w sumie spod Krakowa ) który naszym zdaniem wprowadził wiele innowacji do produkcji rekuperatorów jak i nawet do samej instalacji rekuperacji.

AirPack 4 – rekuperator XXI w.

Z pewnością ta jednostka centralna wprowadziła najwięcej nowości oraz innowacji i mnóstwo możliwości rozbudowy.

 • Jako jedyny rekuperator, można go zamontować na nieocieplonym poddaszu ( do temp. -15 stopni ),
 • kontrola filtrów w czasie rzeczywistym ( nie czasowym jak w większości innych urządzeń ) ,
 • System CF który mierzy przepływ powietrza w czasie rzeczywistym dzięki czemu zawsze mamy równy bilans powietrza,
 • nowa wersja sprawdzonego systemu FPX, dzięki któremu rekuperacja jest sprawna nawet podczas najmroźniejszych dni, już w ponad 12000 domów w Polsce. Sprawdź, jak działa nowy FPXptc
 • Rewolucyjny system QX
 • Bardzo dobrej jakości sterownik naścienny dotykowy Air++
Thesslagreen – Airpack4
NOWOŚC! – System QX – wkrótce

Do AirPacka4 będzie można podłączyć moduł QX, a do niego aż 10 czujników jakości powietrza rozmieszczonych w różnych pomieszczeniach. Wtedy czujniki zaczną mierzyć stężenie CO2, temperaturę i wilgotność, dzięki czemu AirPack4 w każdej chwili, sam dopasuje wydajność wentylacji tak, by jakość powietrza w budynku była zawsze prawidłowa.

No to teraz najważniejsze – CENA

Mogłoby się wydawać że tak zaawansowana centrala wentylacyjna to ogromny wydatek. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim dlatego że ThesslaGreen jako jedyna ma możliwość rozbudowy o coraz to nowe ulepszenia – moduły. Dlatego koszt podstawowej jednostki centralnej do naszej instalacji rekuperacji o wydajności 300 m3/h – niecałe 9.000 netto. Wiadomo im więcej bajerów tym więcej będzie kosztowała.

Podsumowanie

Jak można przeczytać powyżej, rekuperacja z zamontowanym Airpackiem 4 to pełnia szczęścia i wygody. Cena/jakość 10/10.

Możemy śmiało polecić te rekuperatory. Zamontowaliśmy ich już dziesiątki albo i nawet setki tylko tych od Thessli.

Polecamy odwiedzić również stronę producenta – https://thesslagreen.com/

2. Pro – Vent

Pro-Vent to producent różnych jednostek wentylacyjnych z Opola. Firma z tradycjami.

Jak możemy przeczytać na stronie pro-vent.pl :

PRO-VENT Systemy Wentylacyjne to polski producent rekuperatorów, a także gruntowych wymienników ciepła. Jako producent central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła działamy na rynku nieprzerwanie od 2001 roku.

Nasze centrale wentylacyjne i inne innowacyjne rozwiązania dla wentylacji znalazły więc już uznanie w ponad 12 000 sprawnie funkcjonujących inwestycji.

Nasze urządzenia pracują nie tylko na terenie naszego kraju, ale także w Niemczech, Francji, Włoszech czy na Litwie.

Najpopularniejszy rekuperator MISTRAL

Mistral to rekuperatory które mają już swoją historię. Są one produkowane od lat. Wyróżniają się niezawodności jak i dobrą ceną a przede wszystkim są niezwykle ciche.

Poniżej przedstawiamy kilka cech dla który warto przyjrzeć się i zastanowić się nad tym producentem

 • przeciwprądowy wymiennik z odzyskiem ciepła do 95%,
 • automatyczny bypass, 100% szczelny,
 • ciche, ekonomiczne wentylatory EC,
 • możliwość współpracy z GWC,
 • najlepszy wybór w skali odzysk ciepła / funkcjonalność / cena.
Pro-Vent Mistral Pro

Cena

Rekuperatory MISTRAL zaczynają się średnio od ok 4.000 zł ( rekuperator o najniższej możliwej wydajności ). Te rekuperatory nie mają niestety możliwości rozbudowy jak w przypadku pierwszego producenta.

Podsumowanie

Rekuperatory Mistral to urządzenia na pewno dobre i sprawne. Nie mają super bajerów – jednak jeśli nie zależy nam na super nowoczesnym wyglądzie i super nowoczesnych bajerach, polecamy wybór właśnie tego producenta.

Pro -Vent to nie tylko rekuperatory

Producent ma również w swojej ofercie autorskie GWC – czyli gruntowy wymiennik ciepła. Jednak nad tym co to i czy się opłaca poświęcimy oddzielny artykuł.

Szeroki wybór – wszystko zależy od nas

Jak wspomnieliśmy wcześniej, urządzeń wentylacyjnych do rekuperacji jest mnóstwo. My polecamy tych dwóch producentów jednak tak naprawdę wszystko zależy od nas. Rekuperacja we Wrocławiu z pewnością jest opłacalna. Dodatkowo poza oszczędnościami wynikających z minimalizowania strat ciepła, zapewnia nam komfort mieszkania i czyste powietrze.

Źródła:

thesslagreen.com

pro-vent.pl

Jak szybko zamówić ?

To proste – wystarczy wypełnić formularz, zamieszczony poniżej. To wszystko !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.